Bezpieczeństwo w polu – zaopatrz się na sezon

części do ciągników deutz fahr

Każdy z nas musi dbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Jednak osoby przebywające na terenach gospodarstw rolnych i miejscach w ich pobliżu są narażone na dodatkowe niebezpieczeństwa wynikające ze specyfiki takich obszarów.

W tym artykule powiemy o tym, w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, zarówno na polu, jak i na pobliskich drogach. Oto, o czym warto pamiętać.

Odpowiednie przygotowanie maszyn rolniczych

Bardzo często zdarza się, że wypadki są skutkiem jakiegoś niedopatrzenia, zlekceważenia z pozoru banalnych kwestii czy też niewłaściwego przygotowania do pracy. Dlatego pierwszą rzeczą, o jakiej warto pamiętać, jest upewnienie się, że używane maszyny rolnicze są we właściwym stanie. Warto zrobić całkowity przegląd i wymienić te elementy, które są zepsute, lub które mogą zepsuć się lada chwila, na przykład na środku pola, w trakcie pracy. Części rolnicze posiada sklep, który zaopatruje rolników na bieżąco, dlatego warto od razu wybrać się do najbliższego lub znaleźć internetowy sklep rolniczy, który szybko wyśle odpowiedni element.

artykuły rolnicze deutz fahr

Rozpoczynając pracę, warto pamiętać również o tym, aby być wypoczętym i aby pracować w skupieniu. W przeciwnym razie może dojść do niepotrzebnych wypadków, które nie mają prawa się zdarzyć, jeśli dana osoba działa uważnie. Nie warto na siłę przyspieszać pracy, bo czasami może to przysporzyć więcej kłopotów, niż pożytku.

Maszyny rolnicze na drodze

Przemieszczając się pomiędzy gospodarstwami czy też jadąc do pobliskiego miasta, również należy zachować ostrożność. Tereny rolnicze oznaczają, że w pobliżu znajduje się wiele zwierząt i ciężkich maszyn rolniczych, a wiele osób chodzi drogami polnymi czy lasami i w każdej chwili ktoś może pojawić się na głównej drodze, wychodząc zza drzew. Dodatkowe niebezpieczeństwo pojawia się po zmroku, szczególnie w miejscach, w których oświetlenia nie ma w ogóle.

Jeśli chodzi o kierowców pojazdów, bardzo łatwym sposobem na zwiększenie swojej widoczności jest zainstalowanie na pojeździe lampy ostrzegawczej, która miga tak intensywnie, że pojazd rolniczy jest widoczny z daleka. Bardzo ważne jest również posiadanie na pojazdach lamp roboczych – każdy dobry sklep rolniczy ma ich szeroki wybór. Jeśli chodzi o osoby poruszające się pieszo po zmroku, powinny one nosić odblaskowe, dobrze widoczne z daleka elementy.

Warto, aby były one nieco większe – czasami jeden cienki pasek na kurtce jest widoczny dopiero z bardzo bliskiej odległości, przez co kierowca ma mniej czasu na ominięcie pieszego i może dojść do stresującej sytuacji, szczególnie jeśli z naprzeciwka również będzie nadjeżdżał jakiś pojazd. Dlatego warto zaopatrzyć się w duże oznaczenia, a szczególnie wygodnym rozwiązaniem jest ubranie odblaskowej kamizelki.

Wyposażenie maszyn rolniczych

Aby zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo na terenie gospodarstwa rolnego, warto przez cały rok wyposażać się w akcesoria i urządzenia rolnicze. Obecnie, rolnicy maja bardzo ułatwione zadanie – markowy i porządny sprzęt do maszyn rolniczych mogą kupić nie tylko w lokalnych sklepach rolniczych lub w centrach z wyposażeniem rolniczym. Wszelkie elementy wyposażenia maszyn rolniczych i akcesoria do prac polowych można dostać w sklepach internetowych. Korzystając z oferty dobrego producenta/ dystrybutora, można dobrać wszystkie niezbędne do pracy urządzenia.

Warto wiedzieć, z oferty których sklepów najlepiej jest skorzystać. Sklep, którego asortyment skupia się wyłącznie na częściach do maszyn rolniczych i wyposażeniu dla rolników, będzie posiadał najpotrzebniejsze i najbardziej popularne urządzenia i części do nich. Trzeba również dodać, że taki sklep zapewni nam dostęp do części zarówno oryginalnych, jak i zamiennych.

Bezpieczeństwo w czasie żniw

części rolnicze deutz fahr Warto pamiętać o szczególnym zachowaniu ostrożności w okresie żniw i nauczyć również odpowiedniego zachowania dzieci lub osoby pojawiające się w gospodarstwie w czasie wakacji.

Dobrze jest unikać miejsc, w których ma miejsce praca maszyn, aby nie narażać się na wypadek. Nawet najbardziej doświadczony rolnik może nie być w stanie zapanować nad maszyną z powodu jej ograniczeń. Ważne jest, aby dzieci nie bawiły się wówczas w pobliżu i aby nie znajdowały się w kabinach pojazdów z osobą pracującą. Należy również odseparować od najmłodszych wszelkie narzędzia, które mogą budzić ich ciekawość, a za pomocą których bardzo łatwo można zrobić sobie krzywdę. Wdrażając te wskazówki do codziennego życia, zmniejszamy ryzyko wypadków i urazów.