Wózki widłowe a przegląd BHP

wozek-widlowy

Każde urządzenie, które eksploatujemy jest narażone na awarie całości lub niektórych układów. W celu wydłużenia żywotności różnego rodzaju wózków transportowych warto wybrać dobry zakład serwisowy i konserwatorski. Szybka naprawa lub wymiana źle funkcjonujących części czasami kosztuje nas dosłownie kilka złotych a chronimy ładunek, którym się opiekujmy oraz życie ludzkie.

Usługi naprawcze oferują firmy, które handlują sprzętem jak również w ramach osobnej działalności prywatne przedsiębiorstwa usługowe. Usługi obejmują zarówno zwykłe wózki paletowe jak i wersje z napędem elektrycznym czy dodatkowa wagą i drukarką oraz wózki podnośnikowe i wszystkie rodzaje wind i dźwigów przemysłowych.

Naprawy sprzętów przeważnie dokonywane są w siedzibie usługobiorcy, a w przypadku poważniejszych awarii należy dostarczyć wózek do wybranego zakładu. Jeśli twoi pracownicy korzystają z pomocy wózków towarowych, musisz mieć świadomość, że zgodnie z rozporządzeniem z dnia 18 marca 2003, są one objęte obowiązkowym dozorem technicznym oraz prowadzeniem obowiązkowej dokumentacji UDT.

Przezorny przedsiębiorca nie będzie czekał do terminu planowanego przeglądu technicznego, tylko na każdą zgłoszoną awarię lub zakłócenie działania sprzętu zareaguje błyskawicznie. Oczywiście nie jest w stanie wiedzieć o wszystkim, dlatego musi ufać także swoim pracownikom i liczyć na ich poczucie obowiązkowości. Firmy serwisowe oferują terminowe lub bezterminowe podpisywanie indywidualnych umów  serwisowych z przedsiębiorcami dopasowaną do ich potrzeb.

Warto pomyśleć również o takim rozwiązaniu, gdyż możemy spać bezpiecznie, ponieważ każda awaria zostanie naprawiona szybko, gdyż nie będziemy musieli rozglądać się za godna zaufania firmą tylko wykonamy krótki telefon do pogotowia serwisowego. Możemy liczyć w takim wypadku także na rabatowe ceny w przypadku napraw, niższe koszty wymiany części zamiennych oraz dbałość o terminu obowiązkowych przeglądów i badań okresowych.

Warto dbać o wyposażenie przedsiębiorstwa aby służyło nam jak najdłużej.