Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie człowieka

Pole elektromagnetyczne – w zasadzie jest wszędzie, gdzie chodzą ludzie, w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko jest się od niego uwolnić. Czy urządzenia, które emitują takie pole są dla nas niebezpieczne? Cóż z pewnością każdy świadomy człowiek nie raz w życiu zastanawiał się właśnie nad tym pytaniem. Nic dziwnego – używając telefonu komórkowego na co dzień, jesteśmy wszyscy narażeni na działanie pola elektromagnetycznego. Na szczęście da się zbadać wszystkie rzeczy, które takie pole wytwarzają – jest to niezbędne, jeżeli chce się zachować bezpieczeństwo. Jednym z takich laboratoriów akredytowanych zajmującym się pomiarami dla wielu rodzajów urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne jest Kwant-Lab.

Zwłaszcza warto dawać do zbadania wszelkiego rodzaju linie lub stacje elektroenergetyczne, chociaż oczywiście badanie pojedynczych urządzeń bezprzewodowych także ma sens i także jest możliwe. Jednak w zasadzie, wszyscy wiedzą, że pole elektromagnetyczne nie ma dobrego wpływu na człowieka, ale co tak naprawdę grozi nam przez to, że jesteśmy nieustannie na takie pole wystawieni? Do czego możemy się doprowadzić codziennie sprawdzają swój telefon komórkowy?

Jak pole elektromagnetyczne wpływa na człowieka

Przede wszystkim trzeba raz na zawsze powiedzieć prawdę, w dzisiejszych czasach, ludzie z krajów rozwiniętych non stop są narażeni na promieniowanie elektromagnetyczne. Szczególnie maluchy, które spędzają czas w pokoju, w którym działa niania elektryczna lub pozostawiony został telefon komórkowy. Są badania, które jasno mówią, że przez takie przedmioty w pokoju dziecka, maluch nie jest w stanie całkowicie się wyspać i jest znacznie bardziej zmęczony, niż gdyby spał w pokoju, gdzie non stop nie ma włączonego Wi-Fi.

Do czego jeszcze zdolne jest promieniowanie elektromagnetyczne? Przede wszystkim badacz Alan Vien sprawdził kiedyś, jak reagują pomidory na promieniowanie w natężeniu, które przypomina to wysyłane przez komórki. Otóż po zaledwie 10 minutach rośliny te zaczęły wytwarzać kalmodulinę, która pojawia się u nich w sytuacji, w której są zagrożone! I człowiek, paradoksalnie, dokładnie tak samo reaguje – oczywiście nie po 10 minutach, a po czasie około godziny. Kto jednak kiedyś nie spędził aż takiego czasu mając telefon tuż przy swoim uchu?

Jest duże prawdopodobieństwo, że pole elektromagnetyczne ma nieco wspólnego z powstawaniem nowotworów złośliwych. Każdy, kto zbyt długo używa na co dzień telefonów lub po prostu pracuje długie godziny przy tego typu urządzeniach, ma więcej szans na to, że w jego mózgu pojawi się nowotwór. Pole elektromagnetyczne wpływa także na centralny układ nerwowy – zwłaszcza wśród dzieci. Jak więc widać, trzeba bardzo uważać w używaniu wszelkiego rodzaju elektrycznych urządzeń, które emitują pole elektromagnetyczne. Bo chociaż na co dzień wydają się całkiem bezpieczne i nieszkodliwe, to tak naprawdę mogą zniszczyć życie.

Promieniowanie

Czy można zbadać urządzenia wytwarzające pole elektromagnetyczne?

Oczywiście, najbardziej narażeni na szkodliwe działanie wszystkiego są pracownicy, którzy od poniedziałku do piątku są wystawieni na promieniowanie. Aby zapewnić im jak największe bezpieczeństwo, należy zbadać wszystkie przedmioty, które emitują pole elektromagnetyczne, jakie znajdują się w miejscu pracy. Aby można je było zbadać, potrzebni są specjalni ludzie i odpowiednie miejsce. Warto zatem wybrać usługi dobrego laboratorium, które jest akredytowane przez polskie centrum akredytacji. Badacze z tego miejsca to osoby posiadające mnóstwo doświadczenia, które sprawnie zbadają jak duży jest negatywny wpływ tego, co znajduje się w twojej pracy. Bo fakt, że będzie negatywny, jest niepodważalny.

Posted in BHP